Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Uzun Saç Kesim Modelleri

Uzun ve Orta Boy Saç Kesim Modelleri

Yüz güzelliğimizi en fazla etkileyen şeylerden biri saç kesimimizdir. Yanlış bir saç kesimi, olduğumuzdan daha yaşlı, daha bakımsız, daha maskülen görünmemize ya da yüzümüzün daha şişman görünmesine neden olabilir. Kadınlar için ne de zordur saç kesimine karar vermek. Hadi doğru kararı verdik diyelim bunu kuaföre anlatabilmek de ayrı bir dert. Aklımızı okuyamayacakları için onlara biraz yardımcı olmamız gerekir. Genelde çok yoğun çalıştıklarından da dinleme süreleri pek uzun olmayabilir. Bu yüzden ben, mümkün olduğunca istediğiniz saç kesiminin fotoğrafıyla kuaföre gitmenizi öneririm. Kocaman bir çıktı almanıza gerek yok tabi, telefonunuzla bilgisayardan çektiğiniz birkaç fotoğraf kuaförünüze fikir verecektir. Tabi iyi bir kuaförün eline düştüyseniz ille de sizin istediğiniz modeli yapmaz. Çünkü ona götürdüğünüz model sizin yüzünüze kesinlikle uymayacak bir model olabilir. Bunun tahlilini de kuaförler sizden iyi yapar. Siz tabi ki nasıl bir model istediğinizi ve uzunluğunu fotoğraflarla güzelce kuaförünüze anlatın. Ama onun önerilerini de göz ardı etmeyin.

Doğru kuaförü bulmak zordur. Hele ki şehir değiştirdiyseniz kuaför bulmak tam bir muammadır.  Her şeyden önce kuaförünüzün sizi dinlemesi gerekir. Bazı kendine çok güvenen kuaförlere siz omuz hizasında kes dersiniz, o size ensenizi açıkta bırakacak bir model yapıverir. Tabi artık giden saçın dönüşü yok ama o kuaföre de bir daha gidilmez. Eğer bir kuaföre uzun süredir gidiyorsanız ve memnunsanız aman bırakmayın, çünkü kuaförünüz artık tarzınızı öğrenmiştir ve sizin ne istediğinizi iyi bilir. Eğer yeni bir kuaför arıyorsanız o zaman arkadaşlarınızın gittiği kuaförleri deneyin, hiç bilmediğiniz kuaförlere gitmekten iyidir.

Saç kesiminde çoğu kadının tercihi uzun ve orta boy saç oluyor. Feminen ve alımlı görünmesi açısından genellikle uzun saç tercih ediliyor. Ayrıca uzun saç, saçınıza daha fazla model(at kuyruğu, örgü çeşitleri, maşa uygulamaları, yarım toplama gibi) uygulama olanağı da sağlıyor.

Saç kesiminize karar verirken size yardımcı olması için aşağıdaki slayttan uzun ve orta boy saç kesim modellerine bakabilirsiniz. Modellerin daha iyi anlaşılabilmesi için çoğunlukla düz saçları tercih ettim. Beğendiğiniz fotoğraf ya da fotoğrafları kuaförünüze gösterip nasıl bir model istediğinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

Uzun ve Orta Boy Saç Kesim Modelleri için Tıklayın.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret829711
Site Haritası