Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

7 Farklı Vücut Tipine Uygun Elbise Seçimi

Mağazaların çoğu elbiseleri siluetlerine göre (uzun kollu, diz boyu, straplez) ya da ortama göre (kokteyl, gündelik ya da her zaman doğru hazırlanmayan ‘day to night’ yani hem gündüz hem gece giyilebilecek elbiselerden oluşan kategori) düzenler. Ancak giysileri vücut tipine göre kataloglamak, ki bu insanlara en yararlı metot olacaktır, mağazalar tarafından uygulanmıyor. Bu durum sinir bozucu ve kendimizi bu konuda yalnız hissetmiyoruz. Birçok kadın bu sorunu alışveriş yaparken yaşıyor.

Bir elbisenin sırf modaya uygun ya da gideceğiniz ortama uygun olması bizim vücudumuza da uygun olacağı anlamına gelmez. Mağaza görevlileri genelde sizin vücut tipinizi dikkate almadan önerilerde bulunacakları için elbiseleri giydiğinizde moraliniz bozulacaktır. Onların tabiriyle mükemmel bir elbise sizde berbat görünebilir. Tam tersi basit fakat doğru kesimlere sahip bir elbiseyle mükemmel görünebilirsiniz. Aşağıdaki resimleri inceleyerek hangi elbisenin sizin vücudunuza uygun olduğunu bulabilirsiniz.

1-Küçük göğüslü iseniz;

Fırfırlı ya da kat kat yakaları tercih edin. Göğüs kısmında kullanılan ekstra kumaş göğüslerinizin daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. 

2-Büyük göğüslü iseniz;

Yakanızı örten ve sütyen kullanmanıza imkan veren elbiseler seçin. Yakanızı ne çok örtmelisiniz ne çok az. Üst kısımda kullanılan çok fazla kumaş göğüslerinizin daha büyük gözükmesine neden olur ve dikkatleri oraya çeker. 

3-Vücudunuz elma şeklinde ise;

Bol bedenli elbiseleri ve dikkat çeken etekleri seçin. Bunlar sizin göbeğinizi saklayacağı gibi vücudunuzun alt bölgesinin daha ince görünmesini sağlayacaktır. 

4-Vücudunuz armut şeklinde ise;

V yaka ve bol etekli alt çiftini kullanın. V yaka dikkati geniş kalçalarınız yerine belinize çeker. Bol etek ise büyük kalçanızı kamufle etmenize yardımcı olur. 

5-Atletik ya da çocuksu bir görüntünüz varsa;

Kıvrımlarınızı belli edecek asimetrik kesimleri ve dantel detaylarını kullanabilirsiniz. 

6-Üst kısmınız kilolu ise;

Baskıların size yardım etmesine izin verin. Bunun gibi bir elbise(alt kısımda geniş, büyük şekillere sahip) dikkatleri alt kısmınıza çeker. 

7-Minyon tipli iseniz;

Tek parça, vücudu saran elbiseler alın. Tek renk sütun gibi ve ince-uzun görünmenizi sağlar. Çok parlak ve gösterişli elbiseler küçük bedeninizi kumaşa gömülmüş gibi bir görüntüye sokar.

♦ Alışveriş ve moda ile ilgili görüşlerinizi paylaşabileceğiniz ve fikirlerinizi tartışabileceğiniz forum sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret835300
Site Haritası