Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Sevgililer Günü Hediye Önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sıkıntılı bir süreç daha başladı. Sıkıntılı diyorum çünkü bu gün sevgilisi olmayanlar kadar sevgilisi olanlar için de zor geçiyor. Sevgilisi olmayanlar bugünde ya kuyruk acılarını hatırlarlar ya da millete özenip sırf sevgilisizlikten hayıflanırlar. Ancak size güzel haber! Sevgilisi olanlara da bugün ak bayram geçmiyor.

Zira beklentiler tavan yaptı ve her iki taraf da baskı altında. Bu günü mükemmel geçirmeye çabalamak, karşı tarafın beklentilerini karşılamak, ona en güzel hediyeyi seçmek, güzel bir organizasyon yapmak vs. kolay mı sanıyorsunuz? Doğum günleri, sevgililer günü, evlilik yıldönümleri, tanışma yıldönümleri aslında gerilimin had safhada olduğu günlerdir. Çünkü beklentiler uçmuştur ve o beklentileri karşılamak epey zordur.

Gelelim sevgilinize hediye seçme kısmına. Öncelikle ilişkinizin hangi aşamada olduğunu iyi belirlemeniz gerek, çünkü her safhada aynı hediyeler alınmaz. Kolaylık olması ve size biraz fikir vermesi açısında kabaca ilişkinizin seviyesine göre bir kategorizasyon yaptım.

0-1 yıllık ilişkiler: Fotoğraflı kupalar, kalpli yastıklar, sevimli ayıcıklar, hayvanlı panduflar, sizin fotoğrafınızdan oluşan puzzlelar ancak ilişkinin başında alınabilir. Elinizde fırsat varken bu dönemde ona bu tarz hediyeler alın, yoksa 3. yılınızda böyle bir hediyeyle sevgilinize giderseniz çok olumlu geri dönüşler alamazsınız.

1-2 yıllık ilişkiler: Artık sevgilinizi daha iyi tanıyorsunuz ve onun zevklerine hitap eden daha kişisel hediyeler almalısınız. Partnerinizin uzun süredir istediği ayakkabı, mont, mp3 player, konser bileti, kişisel bakım ürünleri, parfümler(mümkünse epey kaliteli), dijital fotoğraf çerçeveleri ve dahası bu dönemde gayet uygundur. Tabi sevgilinizin zevklerine göre alınacak hediye en makbulüdür. Örneğin siz konsere gitmeyen sevgilinize konser bileti alırsanız bu pek uygun olmaz. Önemli olan onun ne istediğini yakalayabilmektir. Bunun için de 2-3 ay önceden onun ağzını arayarak nelere ihtiyacı olduğunu analiz edebilirsiniz.

2-3 yıllık ilişkiler: İki tarafın da hediyelerle ilgili beklentileri epey yükselmiştir. Artık size maddi değeri daha yüksek hediyeler almak düşüyor. Değerli takılar, fotoğraf makineleri, cep telefonları, deri kemer-cüzdan setleri, tıraş makineleri, sevgilinizin hobisine yönelik materyaller(bisiklet, kayak kıyafeti vs.), kol saatleri bu döneme uygun hediyelerden bazılarıdır. Yine diğer dönemlerde olduğu gibi önemli olan sevgilinizin ihtiyacını yakalayabilip ona uygun hediye almak. Çünkü sevgilinizi en çok bu mutlu eder, üstelik bir insanın ihtiyaçlarını ve zevklerini analiz edip buna göre hediye alabilmek de takdir edilecek bir davranıştır.

3 yıldan uzun ilişkiler: Zor bir dönemdesiniz, çünkü hediye alternatifleriniz epey azaldı. Doğum günleri, sevgililer günü, yıl dönümleri derken epey hediyeyi tükettiniz. Diyelim ki sevgilinizin de çok bir şeye ihtiyacı yok. O zaman sevgilinize birkaç günlük romantik kaçamaklar sunun. Fırsat siteleri bu durumda imdadınıza yetişiyor. Hem bu tarz romantik ortamları bulmanıza olanak sağlar hem de bütçenizi fazla zorlamaz. Deniz kenarında ufak bir butik otelde 1-2 günlük kaçamak, bir dağ evinde şömine başında sıcak şarapla keyif ya da boğazda lüks bir restoranda romantik bir akşamyemeği, seçim sizin. Sevgilinize alacağınız bir masaj paketi ya da spa paketi de onu epeyce sevindirir. Tabi bunları sevgililer gününde birlikte yapın ve olaya biraz daha heyecan katmak adına son ana kadar sevgilinize nereye gideceğinizi söylemeyin, sürpriz olsun.

Elbette bunları böyle yapacaksınız diye bir kural yok ancak kafanızda biraz fikir oluşturduğunu düşünüyorum. Hediyeyi almakla da iş bitmiyor, hediyeyi sunmak da bir o kadar önemli.

İşte size hediyenizi sunmak için birkaç fikir:

-İlişkinizi artık çevrenizdeki herkes biliyorsa sevgilinizi akşam hediyenizi vermeden önce süslü bir kutu çikolata ya da çiçekle şenlendirebilirsiniz. Eğer iş yerinde de bu duruma engel teşkil edecek bir durum yoksa bunları işyerine gönderin. Hem sevgilinizin işyerindeki havasından geçilmez hem de siz onun bir sevgilisi olduğu mesajını iş yerindeki mevcut taliplilere güzel bir yoldan bildirmiş olursunuz. Bir taşta iki kuş!

-Sevgilinizin en sevdiği tatlı ile birlikte hediyenizi kapısının önüne koyup kaçabilirsiniz. Paranoyak sevgiliniz zil çalında kapı deliğinden kimseyi göremeyip kapıyı açmayabilir. Siz telefonda ısrarla açmasını söyleyin, eminim çok beğenecek.

-Sevgilinize evde romantik bir ortam hazırlayın. Her tarafı mumlar ve kalpli kırmızı balonlarla süsleyin. Hediyeyi de bir yere saklayın. Etrafa ipuçlarından oluşan notlar yapıştırın ve sevgilinizin hediyeyi bu şekilde bulmasını sağlayın.

Hediyeleri bir de cinsiyetlere göre ele alalım:

Kadınlara Hediyeler

Kadınlara hediye almak erkeklere nazaran biraz daha kolay, çünkü seçenek çok. Takı, çanta, parfüm, ayakkabı, elbise, kişisel bakım ürünlerinden oluşan bir set, süslü şallar, saç maşası, saç düzleştirici, kol saatleri, ev aksesuarları ve daha kadına dair bir sürü seçenek mağazalarda sizleri bekliyor.

Erkeklere Hediyeler

Erkeklere hediye almak zordur, çünkü seçenekler kadınlardaki kadar çok değildir. Parfüm, ayakkabı, gömlek, deri kemer, deri cüzdan, kişisel bakım seti, tıraş makinesi, kravat-gömlek seti, kol düğmesi-kravat iğnesi, kol saati, teknolojik ürünler, araç aksesuarları erkeklere uygun hediyeler arasında bulunuyor.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret842797
Site Haritası