Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin

HAYAL KURMAKTAN VAZGEÇMEYİN!

Hayal kurmayan insan var mıdır acaba? Evet vardır. Bazılarımız isteklerimizin gerçekleşmeyeceğine o kadar inandırmışız ki kendimizi, hayal kurmak bile gereksiz geliyor bize. ‘Secret’ ya da ‘The Key’ okuyanlar bilir, evrene biz ne mesaj gönderirsek bize de geri dönüş, gönderdiğimiz mesaj doğrultusunda olur. Şimdi bu kitaplarda anlatılan felsefeyi anlatacak değilim, zira bu çok uzun bir mevzu. Ancak çoğunuzun bilmediğini düşündüğüm bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.

Hayal kurmak neden bu kadar önemli biliyor musunuz? Çünkü biz hayal kurduğumuzda, vücudumuz kurduğumuz hayali yaşıyormuşuz gibi algılıyor ve bu mutlu olmamızı sağlayacak bir hayalse mutlu bir anımızda salgıladığı hormonları biz hayal kurarken de salgılıyor! Uzun süredir başarmak istediğiniz bir şeyi başardığınızı, sahip olmak istediğiniz bir şeye sahip olduğunuzu ya da çok sevdiğiniz ama uzun süredir birlikte olamadığınız bir insanla birlikte olduğunuzu düşünün. Kendinizi ne kadar da mutlu hissettiğinizi fark ettiniz mi? Aynı şekilde korktuğunuz bir şeyin başınıza geldiğini, bir sevdiğinizi kaybettiğinizi, bir şeyi başaramadığınızı düşündüğünüzde gerildiğinizi ve anında negatif enerjiyle dolduğunuzu hissedersiniz. Haliyle böyle şeyler düşünürken vücudunuzun mutluluk hormonu salgılamasını bekleyemezsiniz.

En önemlisi hayal kurmak size o an sağladığı mutluluğun yanı sıra, umut verir, elde etmek istediğiniz şey için çabalamanıza yardımcı olacak gücü verir. Hayal kurmayan bir insanın amacı yoktur, her şeyden önce insanın ulaşmak istediği bir amacı olmalı ki hayata sıkı sıkı tutunsun. Zaten siz ne istediğinizi bildikten sonra bu doğrultuda çalışıp çabalamak için gereken gücü de kendinizde bulacaksınız. Üstelik hayal kurarken kimse bize bir sınır koymuyor, orası bizim özgürlükler ülkemiz. Dilediğimizi düşleyebilir, dilediğimizi elde edebilir, dilediğimizi yaşayabiliriz. Biz yeter ki hayal kurmaktan vazgeçmeyip, umutlarımızı yitirmeyelim. Üstelik kimse bize küçük hayaller peşinde koş da demiyor. Emin olun zihnimize, hayallerimize bile belli sınırlar koyan yine biziz. Hayal kurmaktan korkmayın, zaten yaşarken yüzlerce kalıba uyarak hareket ediyoruz, en azından hayallerinizde özgür olun. Sizi başaramayacağınıza, boş hayaller peşinde olduğunuza inandırmaya çalışan insanlara da gülüp geçin. En tutkuyla kurduğunuz hayallerin en beklemediğiniz anda gerçekleşmesi ve sizi mutluluktan havalara uçurması dileğimle...

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret842797
Site Haritası