Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

10 Adımda Hayalinizdeki Düğün

10 ADIMDA HAYALİNİZDEKİ DÜĞÜN!

İyi bir organizasyon, düğün uzmanı gerektirir. Düğün planlamacılarının tavsiyelerine kulak verin.

Hayalinizdeki düğün için uzmanların tavsiyelerini sizin için sıraladık:

 

1. Tarih belirlendi. Evlenecek adaylara, belirlenen tarihte nikah masasına oturmak kaldı. Fakat ne nikah salonu ne de hayalinizdeki mekan belirlenen tarihte kullanılabilir durumda değil. Bu nedenle mekanların müsait olduğundan emin olmadıkça tarihi kesinleştirmeyin.

2. Karakterinize uygun, olmasını istediğiniz düğün tarzına karar verin. Resmi bir davet mi yoksa bir parti mi istersiniz? Açık bir mekana ne dersiniz? Şimdilerde her bütçeye hitap eden kır düğünü mekanları bulmak da mümkün. Hatta düğününüz için bir konsept belirleyin. Şimdilerde temalı düğünler çok moda! Bir hobiniz, hayranı olduğunuz bir şehir, sevdiğiniz bir film veya bir masal düğününüzün teması olabilir.

3. Bir bütçe belirleyin. Düğün bütçesinde, bazı sabit maliyetler (fotoğrafçı ve DJ ödemeleri) ve misafir sayısı ile değişenler vardır. Maliyetleri azaltmak için ilk faktör misafir sayısını azaltmaktır. Bizim kültürümüzde az davetlinin katıldığı düğünler pek hoş karşılanmasa da, eğer düğününüzün standardını düşürmek istemiyorsanız davetli sayısını azaltmak zorundasınız.

4. Organizasyon çalışma takvimi oluşturun. Düğün gününe kadar yapılacak eylemleri, öncelik durumlarına göre kronolojik sıralama yapın. Listeden bazı stresli işler çıkacak ve ne kadar ilerleme kaydettiğinizi görüp hazırlıklarınız kolaylaşacaktır.

5. Düğün günü her şeyin istediğiniz gibi olması gerektiğini unutmayın. Aile ve arkadaş isteklerini tatmin etmeye çalışma tuzağına düşmeyin. Gereken her şey orada, sizin istediğiniz kadar!

6. Yazılı tüm anlaşmaları kapatın. Tüm tedarikçiler ile anlaşmaları doğrulayın. Böylece o gün sürprizlerle, hizmet/ürün sağlamada belirsizliklerle karşılaşmazsınız.

7. Maliyet tasarrufu için Cumartesi günü düğün yapmaktan kaçının. Cuma ya da Pazar günü düğün yaparsanız, düğün mekanı ve hizmetleri (yemek, bar, vb.) en ekonomik şekilde bulacaksınız.

8. Düğün listesi hazırlayın. Liste, bazı istediğiniz veya ihtiyacınız olan şeyler ile misafirlerinize daha kolay hediye almak için yardımcı olacaktır.

9. Yağmur tahminini dikkate alın. O gün yağmur sebebiyle en iyi veya en kötü gününüz olabilir. Eğer açık bir mekanda bahar veya yaz düğünü planlıyorsanız, mekanın bir çatısı olduğundan veya yağmur için hazırlanmış branda sistemi olduğundan emin olun.

10. Hiçbir işi unutmadan tüm hazırlıkları tamamlayın ve o gün işleri düğün planlayıcısına bırakıp, tadını çıkarın. İyi bir mesleki deneyim sahibi organizatör, sizi stresten kurtaracaktır. Bu gün eşsizdir ve hızla geçecektir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret841736
Site Haritası