Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Papatya Suyu İle Saç Rengini Açmak

PAPATYA SUYU İLE SAÇ RENGİNİ AÇMAK MÜMKÜN MÜ?
 
Papatya suyu ile saç rengini açmak her zaman biz bayanlara cazip gelmiştir. Kimyasal boyalarla muhatap olmadan ve saçımızı yıpratmadan saç rengimizi bir iki ton açmayı kim istemez ki?

 papatya suyu ile saç rengi açmak

Papatya suyunu elde etmek için kendiniz papatya toplayıp bunu 1lt suda koyu sarı suyu çıkana kadar kaynatın. Ne kadar papatya katarsanız o kadar yoğun renk elde edersiniz. Zaten saçınıza sürerken bu su size fazlasıyla yetecek. Eğer papatya toplama imkanınız yoksa aktarlardan kuru papatya alın. Genelde Alman papatyası satıyorlar. Bunun daha etkili olduğunu söylüyorlar. Hatta hazır papatya suyu bile satılıyor. Papatya suyunu saçınızın her yerine iyice sürüp yedirin. Saçınız yıkanmış kadar ıslak olmalı. Ardından ıslak saçlarınızla 1 saat kadar güneşte durun. Eğer özellikle papatya suyu için güneşte durmak zor geliyorsa bu uygulamayı plajda deneyin. Hazır güneşte uzanmış güneşleniyorken saçlarınızı da sarartmış olursunuz! Hatta ben plajda bir defasında benim gibi papatya suyu süren bir kız daha görmüştüm :) Tabi saç rengimi açacağım deyip saatlerce güneşin altında oturmayın. 1 saat rahatlıkla yeter. En önemlisi de bu işlemi öğle saatlerinde yapmayın ki başınıza güneş geçmesin.

Tabi bu uygulama genelde kumral ve kestane saçlara sahip olan insanlarda işe yarıyor. Ne yazık ki siyah saça sahip kişilerde pek bir renk değişimi göremezsiniz. Kumral bile olsanız; papatya suyu ile saç renginizi açmayı düşünüyorsanız hayallerinizi yüksek tutmayın. Yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız. En az 3-4 gün bu uygulamayı tekrarlarsanız saç renginizde bir ton açılma görebilirsiniz. Tabi şöyle de bir gerçek var. 3-4 saat güneşte durmuş bir saçta da muhakkak biraz açılma olur. Yani güneş çok önemli. Güneşe çıkmazsanız sonuç alamazsınız.

Bu doğal yöntemin saça bir zararı yok mu derseniz, ne yazık ki papatya saçı biraz kurutuyor. Ama endişelenmeyin, bu geçici bir durum ve saçınızın nemini nemlendiricilerle dengeleyebilirsiniz.
Sonuç olarak eğer kumral, kestane, çikolata ve bakır tonlara sahip saçlarınız varsa papatya suyuyla şansınızı deneyin derim. Umarım beğenirsiniz. Kendinizi hep güzel ve özel hissedeceğiniz günler dileğiyle…
 
Dip Not: Bazı kaynaklarda saç rengini açmayı düşünenlere papatya, ıhlamur ve limon kabuğunun birlikte kaynatılması önerilmiş. Denemek isteyenlere duyurulur. 

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret841740
Site Haritası