Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Mevsimlere Göre Parfüm Seçimi

MEVSİMLERE GÖRE PARFÜM SEÇİMİ

Muhtemelen her parfümün ait olduğu bir mevsim (ilkbahar, yaz, kış, sonbahar) olduğunu biliyorsunuz. Estetisyenler tarafından tanımlanan bu prensibe göre size uygun parfümü bulacağınıza inanıyoruz.

1-Kış Mevsiminde Parfüm Seçimi

Kış mevsiminde kadın; soğuk, bağımsız, ulaşılmaz, gizemli ve aynı zamanda erotiktir. Bu nedenle kendisi gibi egzotik aromalı ve aynı duyusal yoğunlukta kokuları tercih etmelidir.

Doğru parfüm soğuk hissini azaltacak ve aynı zamanda gizemi vurgulayacaktır. Ruhların çok tatlı ve ekşi olduğu bu mevsimde sizin için en uygun olanı seçin. Meyve aromalı almak zorunda değilsiniz. Amber, misk, paçuli ve sandal ağacı kokusu içeren mükemmel bir parfüm uygun olabilir.

2-Bahar Mevsiminde Parfüm Seçimi

Bir kadının bahar görüntüsünün üç tipik özelliği; doğallık, gençlik ve tazeliktir. Bu nedenle, parfümünüz doğal bir meyve, taze aroma ve ilkbahar lezzetleri içermelidir. Baharın gelmesi ile duygusallık ve hafifliğin hissedilmesi gerekir.

Ağır ve tatlı kokular, bu dönemde kadınların nazik görünümü ile eşleşmiyor.

3-Yaz Mevsiminde Parfüm Seçimi

Hafiflik, yumuşaklık ve ferahlık içeren çiçek kokuları, zambak ve şipre kokulu parfümler ile yaz güzelliğini arttırabilirsiniz.

Çiçek kokusu seçimi, biraz tatlı ve çok kadınsı, ama çok egzotik olmayan, ağır ve belirgin olabilir. Gül ya da nergis gibi çiçek özleri içeren herhangi bir parfüm kullanabilirsiniz.

4-Sonbahar Mevsiminde Parfüm Seçimi

Sonbaharda baharatlı, ağır ve seksi kokular içeren parfümler kadınlar için mükemmeldir. Sizin kokunuz çok kadınsı ve şehvetli olmalıdır. Birçok uzman doğu tatlarını öneriyor. Lüks baharatlı tatlar çok ağır ve tatlı ya da acı ve tatsızdır, fakat ruhların doğal halini yansıtır.

Karanfil, kişniş, zencefil, reçine, paçuli, mür, portakal ve limon ağaçları, kadının sonbahardaki ateşli ve tutkulu doğasını yansıtır. Ancak bu tür kokuların fazlasının ağır kaçacağının da altını çizmek gerekir. Böyle ağır kokulardan üstünüze şişeyi boca ederseniz, bu tip kokuları sevmeyen insanların rahatsız olduğunu görebilirsiniz.

 

Parfüm Kullanımında Püf Noktalar:

  • Mevsimine göre koku seçimi önemli bir konudur. Hafif, fresh çiçek ve meyve kokuları her mevsim sizi kurtarabilecekken; ağır, baharatlı kokular yaz günlerinde uygun olmayacaktır.
  • Hangi mevsimde olursanız olun, parfümü mutlaka temiz cildinize sıkarak kullanın. Kesinlikle kötü kokuları parfümle örtmeye çalışmak gibi bir hataya düşmeyin. Sonuç daha da kötü olacaktır.
  • Ne tür parfüm kullanırsanız kullanın, kesinlikle haddinden fazla parfüm kullanmayın. Hem kendi sağlığınız için hem de çevrenizdeki insanlar için. Özellikle alerji ve astım hastaları yanlarında bir odayı kaplayacak kadar parfüm sıkmış insanlar olduğunda bu durumdan oldukça rahatsız olurlar ve nefes darlığı çekerler. Günümüzde bu hastalıklara sıklıkla rastladığımız için de bu tarz hastalarla aynı ortamda bulunup kendinizden uzaklaştırma ihtimaliniz yüksektir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret842797
Site Haritası