Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Nivea Body Dinamik Sabahlar

'NİVEA BODY İLE DİNAMİK SABAHLAR' EGZERSİZ PROGRAMI

Sıcak bir yaz gününde ‘Nivea Body ile Dinamik Sabahlar’ dvdsi ile tanıştım. Uzun zamandır spor yapmıyordum ve bel ağrılarım fazlasıyla artmıştı. Hem bu yüzden hem de diyete başlamış olmamın gazıyla başladım spor yapmaya. Hem kilo vermek, hem biçimli bir vücuda sahip olmak hem de sağlıklı olmak için spora mutlaka başvurmak zorundayız zaten. Şehrin göbeğinde çok fazla yürüyüş yapmak ya da bisiklet sürmek için alan olmadığından da evde yapılacak sporları araştırmaya başladım. İnternette Nivea Body’ye yapılan yorumları okuyunca da denemeden edemedim. Dvd 58dk, reklamları çıkarınca 45dk.lik bir egzersiz programından oluşuyor. Siz de bu egzersiz programını internetten indirebilirsiniz.

Program öncelikle ısınma hareketleri, sonra kas egzersizleri ve son olarak da esneme hareketlerinden oluşuyor. Ben ilk defa uyguladığımda epeyce hamlaştığımı fark etmiştim. Bir de sıcağın etkisiyle kan ter içinde kalıyordum. Gerçekten ben mi hamdım yoksa egzersizler mi zordu hala karar veremiyorum. Tabi 2 hafta her gün yaptıktan sonra daha kolay gelmeye başladı. Ama yine de Nivea Body için kolay bir egzersiz programı diyemeyeceğim. Siz en zor hareketlerde, ‘artık bırakıyorum ya, kaslarım çığlık atıyor’ dediğiniz anda dvd’deki eğitmenler oradan size bağırıyor: ‘Dayanın dayanın!’ diye. Onlar da biliyor sizin nerelerde zorlanacağınızı :) Tabi bir süre sonra daha kolay geliyor tüm hareketler. Hatta gücünüz yetiyorsa bazı hareketleri kollarınıza ağırlık olması amacıyla su şişeleri alarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla kalori harcamanız mümkün.

Bu egzersiz programının etkilerine gelirsek, gerçekten vücudunuzun sıkılaştığını fark ediyorsunuz ve duruşunuz düzeliyor. Program neredeyse tüm kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı oluyor. Her şeyden önce çok esnek oluyorsunuz. Kendinizi daha dinç hissediyorsunuz. Benim bel ağrılarımda bile epeyce azalma olmuştu. Zaten insan vücudu hareket etmeye programlanmış bir mekanizma. Siz ne kadar hareket ederseniz, sağlığınız o kadar iyi olur. Oturup paslanmak bizim bedenlerimizin doğasına aykırı. Bu yüzden hareket berekettir, iyidir, yapın derim. Nivea Body ile Dinamik Sabahlar egzersiz programında en sevdiğim şey ise sonundaki esneme ve gevşeme hareketleri. Egzersizin ortasında diyorsunuz ki günlerce bacaklarım ağrıyacak. Ancak sonundaki kısacık hareketler sizi öylesine rahatlatıyor ki sanki hiç egzersiz yapmamış gibi ne ağrı ne yorgunluk duyuyorsunuz. Adına da boşuna dinamik sabahlar dememişler, gerçekten dinç ve dinamik hissediyorsunuz.

Kilo vermeme katkısı oldu mu derseniz, tabi ki de oldu. Tüm egzersizlerin diyetinize katkısı, ekstradan 200-300kcal eksiltmesinden ziyade metabolizmanızı hızlandırmak oluyor. Uzunca bir süre kilo vermeniz kolay kolay durmuyor. Tabi ki size harcattığı kalorilerin katkısı da göz ardı edilemez. Üstelik sıkı ve biçimli bir vücuda sahip oluyorsunuz. Ancak tüm bunlar egzersizlerinize düzenli devam ederseniz gerçekleşiyor. Evet bu egzersiz programı çok kolay bir program değil ancak devam ederseniz, etkilerini kısa zamanda göreceğinize inanıyorum.

Bir de insanda spor yapınca şöyle bir psikoloji oluyor. Ben bu kadar uğraştım 150-200kcal yakabilmek için, şimdi gidip de yaktığım tüm kaloriyi bir çikolatadan almaya ne gerek var? O egzersizleri yaptıktan sonra vicdanınız sızlıyor ve o yüksek kalorili atıştırmalıklardan uzak duruyorsunuz. Yani egzersizlerin diyetinize böyle bir katkısı da bulunuyor. Bir keresinde bir manken şöyle demişti: ben kalorili yiyecekler, atıştırmalıklar yemeden önce düşünüyorum, acaba ben bunu yemeyi hak ettim mi diye. ‘Eğer diyetimi bozacak bir şey yiyorsam karşılığında mutlaka onu yakacak egzersizi de yapıyorum.’ demişti. Bence bu gayet güzel bir yaklaşım. Zaten hepimiz böylesine dikkat etsek, kilo sorunumuz olmaz.

Konuyu çok dağıttım, toparlıyorum. Nivea Body ile Dinamik Sabahlar egzersiz programı güzel mi güzel bir program ve çoğu insan bunun hakkında boşuna güzel yorum yapmamış. Deneyin, eğer hoşunuza giderse mutlaka devam edin. Ne egzersiz yaparsanız yapın, mühim olanın süreklilik olduğunu unutmayın. Örneğin her gün yapacağınız 15dk.lık mini egzersizler bile size güzel geri dönüşler sağlayacaktır. Bol hareketli, egzersizli ve sağlıklı günler diliyorum. Spor aşkınız hiç bitmesin, fazla kilolar sizden uzak dursun!


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret842797
Site Haritası