Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

5 Yaş Gençleştiren Maya Maskesi

5 YAŞ GENÇLEŞTİREN MAYA MASKESİ


Malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu

Yarım çay bardağı su

1 paket yaş maya

1 bardak buz

Kanal D Doktorum programında yayınlanan bu maskeyi cildinize mutlaka uygulayın, inanılmaz değişimi görünce siz de şaşıracaksınız. Mısır kraliçeleri bile güzelleşmek için maya maskesi yapıyorlardı. Besleyici bir maske olduğu için yüz bölgesinde kıllanma olanlar bu maskeyi uygulamasın. Ayda bir defa kullanmak yeterli olur. Bu maskeyi arkadaşınızla uygularsanız daha eğlenceli ve kolay olur.

Uygulanışı:

Öncelikle cildimize maskeyi uygulamadan önce mutlaka arındırmamız gerekiyor, bunu nasıl mı yapacağız tabi ki limon ve biraz su karışımıyla, doğal meyve asidi içeren limon cildi temizler ve arındırır, ayrıca mayanın ciltte kalmasını sağlar. 2-3 damla limon suyu ile biraz suyu karıştırıp cildimizi siliyoruz.

Cilt dezenfekte olduktan sonra küçük bir kap içinde bir tane yaş mayayı biraz su ilave edip karıştırarak yoğun kıvamlı bir krem haline getirin. Krem şeklindeki bu karışımı yüzünüze, boynunuza sürün; hatta göz kapaklarına bile sürebilirsiniz. Sürdükten sonra tülbent, gazlı bez ve ya yağlı kağıt benzeri bir şeyle yüzünüzü kapatın. Sadece ağzınızı açıkta bırakın.

Büyük bir kaba sıcak su koyun. Bu işlemi yaparken yanınızdaki kişiden yardım isteyin. Büyük bir havluyu sıcak suya sokup çıkardıktan sonra yüzünüze kapatın. Bu işlemi beş defa tekrarlayın. Sıcak kompresle birlikte kan damarları genişler ve kan dolaşımı hızlanır. 20 dk. sıcak kompres uygulamasına devam edin. Bu evrede cildiniz mayayı içine çekti ve gerginleşmeye başladı bile. Daha sonra cildinizi soğuk suyla yıkayın ve hemen ardından dairesel ve hızlı hareketlerle yüzünüze buz uygulayın. Buz uygulaması genişlemiş damarları eski haline getirir.

♦İşte bu kadar basit bir uygulamadan sonra cildinizin porselen gibi olduğunu görebilirsiniz. Bu maskeyi göz kapaklarına bile uygulayabilirsiniz. Çünkü göz kapaklarının da B vitaminine ihtiyacı vardır ve yaş maya B2, B6 potasyum ve proteinler içerir. Maya canlı bir hücredir ve yüzünüze sürdükten sonra mantar gibi hızlı bir şekilde cilt içine yayılır. Ayda bir mutlaka tekrarlayın.


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret735273
Site Haritası