Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Rahatlatıcı ve Yararlı Öğle Tatili İçin 5 İpucu

RAHATLATICI VE YARARLI ÖĞLE TATİLİ İÇİN 5 İPUCU

 iş yemeği

Yoğun günlerde, hızlı ama etkili molalar zihninizi açık tutmanızı ve verimliliğinizi arttırmak için yenilenmenizi sağlar.

Sadece yürümek bile fiziksel ve zihinsel enerjinizin artmasını sağlar ve sizi pozitif duygulara teşvik eder. Bütün gün masanın başında, ofiste kapalı ortamda çalışmak, bütün dengenizi bozar ve stres ile dolmanıza sebep olur.

Bu olumsuz etkiden etrafınızdakilerle iletişim kurarak veya doğada vakit geçirerek kurtulabilirsiniz. Ne şekilde olursa olsun, moladan sonra işinize kusursuz işleyen bir zihin ile geri dönmeniz gerekir. 

Yoğun bir günün ortasındaki öğle tatilinden 5 farklı şekilde faydalanabilirsiniz:

 

1-Açık Havada Yemek

 
Öğle yemeğiniz, bilgisayarınızın başında israf edilmeyecek bir ana öğündür. Eğer yeterli zaman varsa, meslektaşlarınızdan bir grup ile yakın bir restorana gitmek için bir organizasyon düzenleyin. 

 

2-Kahve Molası

Hepimizin yaptığı en büyük hata, ofise kahve sipariş etmektir. Oysa dışarıda farklı insanların bulunduğu bir kafede verilecek bir mola keyfinizi yerine getirecektir. Bu yüzden mutlaka kahve içmek için başka bir yere gidin. 

 

3-Ofiste Kitap Okuma

Eğer sizi rahatlatacağını düşündüğünüz hikaye türü bir kitap varsa, satın alın. Ofiste geçen bir günü keyifli bir mola ile doldurmak için tereddüt etmeyin. Tabi kitaba kaptırıp öğle arasının bittiğini unutmayın.4-Ofis Bitkileri

Ofis mobilyaları ile dolu bu kalabalık alanı hemen çiçekler ve bitkiler ile süsleyin. Çiçeklerin güzel renkleri, daha mutlu ve iyimser olmanızı sağlayacaktır. Çiçekleri kokuları için sık sık yenileyin.

 

5-Hızlı Arama

Sevdiğiniz insanlarla konuşmak için biraz zaman bulun. Konuşurken, masada oturmanıza gerek yoktur. Biraz dışarı çıkın. Temiz hava almak için pencerenin yanına gidin. Böylece daha rahat konuşabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret835296
Site Haritası