Arama Motoru
Google Arama

Site İçi Arama

Üyelik Girişi

Hakkımızda

İlkelerimiz

-Mühendis Hatun yazarları, kendilerini heyecanlandırmayan, ilgi duymadıkları konular hakkında sırf rant sağlamak amacıyla yazılar yazmaz.

-Size daima özgün yazılar sunar ve link göstermeden başka bir web sitesinde bulunan yazıyı size sunmayacağını garanti eder.

-Sitemizde bulunan içerik sadece kadın okuyucularımıza yönelik olmayıp, herkesin ilgi duyacağı konular içermektedir.

-Amacımız zamanla çok daha geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmak, okuyucuyu bilgilendirmek, eğlendirmek ve okuyucularımıza kaliteli özgün içerikler sunmaktır.

Sitemizde bulunan içerikle ilgili ya da dilediğiniz konularda forum bölümümüzde konu açılmasını talep edebilir ve üye olarak forum konularımıza yorum yapabilirsiniz.

Her türlü öneri, görüş ve eleştirileriniz için iletisim@muhendishatun.com adresine mail atabilirsiniz ya da iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Kullanım Koşulları

Mühendis Hatun'da yer alan her türlü bilginin doğruluğu, eksiksiz olması, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette Mühendis Hatun tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan bilgilerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Mühendis Hatun hiçbir şekil ve surette ihbara veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Mühendis Hatun diğer internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Bu bağlantılar, link verilen sitelerin denetlendiğini göstermez. Bağlantı verilen sitelerdeki malzemeler "olduğu gibi" sağlanmakta ve açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmemektedir.

Mühendis Hatun sitesinde üyelik hizmetleri verebilmek için kullanıcılardan temin edilen kişisel bilgiler servisin hizmet amacına yönelik olup, kullanıcılar bizzat aksini talep etmediği durumda Mühendis Hatun dışında üçüncü kişilerle hiç bir suretle paylaşılmaz.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 52. maddesinde eseri sunmak ve eseri yayınlamak hakkı sadece eser sahibine verilmiş ve bu hakkı sadece yazılı bir sözleşme ile bir başka şahıs veya kuruluşa (sözleşme maddeleri içeriğine göre oluşacak şartlarla) vermesi belirtilmiştir. Facebook, Twitter ve benzeri sosyal medya üzerinde paylaşımların da sadece içeriğe bağlantı vererek yapılması doğrudur. İçeriği kopyalayıp yapıştırarak sosyal medya üzerinde paylaşmanız durumunda bile Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun yaptırımları ile karşılaşmanız mümkündür.

Kullanıcılar bilgi ve malzemeleri, sadece bilgi edinme amacıyla kullanabilir. Bilgiler, Mühendis Hatun’un yazılı izni olmaksızın kısmen ya da tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz, alt lisansla kullandırılamaz, değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz, ticari bir amaçla kullanılamaz. Mühendis Hatun web sitesinde yer alan bilgi ve malzemeden tamamen kişisel, ticari olmayan ve bilgi verme amacıyla kaynak göstererek alıntı yapılabilir.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre eser sahibinin onayı olmadan internette yayınlamak sizi cezai yaptırımlarla karşı karşıya bırakır. Bu eser bir kitap, görsel veya video şeklinde yayınlandığında da aynı durum geçerlidir. Yani bir yazının ekran görüntüsünü yayınlamak bile hukuken sorun olarak görülebilmektedir.

Eser sahiplerine ait haklar Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 66. maddesinde ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır, ve bu haklar ceza davaları ile korunmaktadır. Sorunun internet ortamında oluşması da bu maddenin uygulanmasında sorun yaratmamaktadır ve diğer eserler için öngörülen yaptırımlar aynen internet ihlallerinde de uygulanır.

Eserlerin izinsiz alınması, kopyalanması ve yayınlanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret842797
Site Haritası